افزایش زوم زوم نرمال کاهش زوم
آخرین تاریخ بروز رسانی : ١٣٩٨/٠٥/٠١
نمایش خبر

 

به گزارش خبرنگار مهر، کرمعلی قندالی پیش از ظهر چهارشنبه در شورای عشایر خراسان شمالی اظهار کرد: تسهیلات طرح اشتغال عشایر برای هر یک از استان ها به صورت جداگانه در نظر گرفته شده است.

قندالی در ادامه با بیان اینکه برخی از بانک‌ها نسبت به اعطای وام عشایر سخت‌گیری دارند که این اقدام به ضرر عشایر  است، افزود: در حال حاضر جامعه عشایری ریالی معوق در بازپرداخت تسهیلات خود به بانک ها ندارند و این نشان دهنده سرمایه اجتماعی این مجموعه است.

وی همچنین به خسارت های وارده به عشایر کشور اشاره و تصریح کرد: به منظور رفع خسارت های وارد شده به جامعه عشایر تسهیلاتی تا سقف ۵۰ میلیون تومان مصوب شده است.

رئیس سازمان عشایری کشور اضافه کرد: تسهیلات خسارات وارد شده به عشایر به صورت قرض‌الحسنه با دوره بازگشت پنج ساله به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

قندالی در ادامه مهارت آموزی و ارتقا سطح سواد جامعه عشاری را مهم دانست و گفت: مهارت آموزی و ترویج سواد دو اصل مهم در زندگی بشمار می رود، بنابراین آموزش آن به عشایر در کنار دیگر اقشار جامعه ضرورت دارد.

وی تاکید کرد: ضرورت دارد برای ساماندهی عشایر در تمامی استان ها برنامه‌های راهبردی تدوین و به مرحله اجرا رسانده شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در حال حاضر مشکلی برای تامین منابع مالی زنجیره تولید محصولات در کشور وجود ندارد و همچنین نگرانی برای ارائه تسهیلات سرمایه در گردش و توسعه‌ای وجود ندارد اما تنها دغدغه جذب این اعتبارات را داریم.

قندالی در ادامه با بیان اینکه پراکندگی عشایر در سطح کشور برای آمایش سرزمین مناسب است، گفت: وجود عشایر علاوه بر تامین برخی نیازهای اساسی کشور در جهت تامین امنیت کشور قابل توجه است.

آدرس پستی : استان خراسان شمالی ، شهرستان بجنورد ، 17 شهریور جنوبی ، کوچه عصر 5 ، پلاک 40
شماره های تماس : 32424781-058 ، 32424784-058 ، 32424786-058
شماره نمابر : 32424683- 058
پست الکترونیک : info@nkhashayer.ir

کـل بازديد ها :
٦٥٨٢٧٨   نفر 
..:: انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است ::..