افزایش زوم زوم نرمال کاهش زوم
آخرین تاریخ بروز رسانی : ١٣٩٨/٠٣/١٨
نمایش خبر

 به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، کرمعلی قندالی روز چهارشنبه در دیدار با استاندار این استان بر ساماندهی منابع آبی خانوار های عشایری تاکید کرد و اظهار داشت: بسیاری از شبکه ها و منابع آبی مناطق عشایری را می توان با اعتبارات اندک نیز ساماندهی کرد.
وی افزود: تاکنون بدون هیچ محدودیتی اعتباراتی را به این استان اختصاص داده ایم.
استاندار خراسان شمالی گفت: برخورداری مردم مناطق عشایری از تمامی امکانات خوب و با کیفیت حق مسلم این قشر محروم و تولید کننده است و آنان باید از بناهای مستحکم و راه دسترسی مناسب بهره مند باشند.
محمدعلی شجاعی اظهار داشت: نباید از عشایر انتظار مشقت و سختی کشیدن در زندگی را داشت، هم اکنون امکانات این قشر ضعیف است.
وی افزود: با کمک سازمان امور عشایر کشور و نمایندگان مجلس می توان قوانین خوبی را در راستای توجه بیشتر به وضعیت عشایرتصویب کرد.
شجاعی تصریح کرد: بناهای مستحکم برای عشایر به خصوص کسانی که در سیل اخیر دچار حادثه شدند ساخته شود، نباید در بستر رودخانه ها این کار انجام شود.
وی افزود: باید شاهد ساخت منازل مقاوم باشیم و در این مسیر باید نظارت بیشتر داشته باشیم تا عواقب کار پیمانکاران گریبانگیر دولت نشود.
شجاعی اظهار داشت: در حادثه سیل اخیر متوجه شدیم که 26 روستا زیر 20 خانوار کد ندارند که اگر از اول اجازه ساخت منازل داده نمی شد مشکلات رخ نمی داد.
وی با بیان اینکه هم اکنون نباید این خانوار ها از ارائه خدمات محروم کنیم گفت: به زودی شورای هماهنگی بازسازی منازل استان تشکیل می شود.
اکنون بیش از پنج هزارخانوار عشایری با جمعیتی افزون بر 30 هزار نفر در قالب 2 ایل و ‎ 38طایفه با شیوه های سنتی کوچرو و نیمه کوچرو با 750 هزار راس دام در خراسان شمالی کوچروی می کنند. 

آدرس پستی : استان خراسان شمالی ، شهرستان بجنورد ، 17 شهریور جنوبی ، کوچه عصر 5 ، پلاک 40
شماره های تماس : 32424781-058 ، 32424784-058 ، 32424786-058
شماره نمابر : 32424683- 058
پست الکترونیک : info@nkhashayer.ir

کـل بازديد ها :
٦٣٣٨٢٦   نفر 
..:: انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است ::..