افزایش زوم زوم نرمال کاهش زوم
آخرین تاریخ بروز رسانی : ١٤٠١/١٠/١٨
نمایش خبر

رییس اداره بهسازی امور تولید اداره کل امور عشایر خراسان شمالی گفت: ۵۵۰ دستگاه پنل خورشیدی با هدف ارتقای سطح زندگی عشایر بین این قشر در استان توزیع شد.

مهدی خانی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: هزینه تمام شده تامین هر دستگاه پنل خورشیدی ۱۰۰ واتی برای عشایر ۱۲ میلیون تومان است که عشایر تنها ۱۰ درصد از این رقم را پرداخت می کنند و دولت تامین ۹۰ درصد از این هزینه ها را تقبل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۳۶۵ دستگاه پنل خورشیدی ۱۰۰ واتی با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان تامین و بین عشایر استان توزیع شد و پیش از آن در سال ۹۷ هم بیش از ۳۰۰ دستگاه از این تجهیزات توزیع شده بود.

رییس اداره بهسازی امور تولید اداره کل امور عشایر خراسان شمالی اظهار داشت: سه هزار و ۲۰۰ خانوار عشایری استان کوچ رو  هستند که شماری از آنان موفق به دریافت پنل خورشیدی شده اند.

 وی عنوان کرد: این پنل ها علاوه بر تأمین روشنایی می‌تواند گوشی‌های تلفن همراه و تبلت دانش آموزان را نیز شارژ کند، سبک بودن و قابل حمل بودن از دیگر ویژگی‌های این دستگاه‌ها است.

مهدی خانی یادآور شد: اکنون ۲ هزار خانوار دیگر از عشایر به پنل خورشیدی نیاز دارند و در صدد هستیم تا این نیاز آنها را برطرف کنیم.

خراسان شمالی ۳۰ هزار عشایر دارد که با داشتن بیش از ۷۰۰ هزار راس دام سبک در اختیار دارند و به طور میانگین ۲۵ درصد از گوشت قرمز این استان نیز از سوی عشایر تامین می‌شود.

آدرس پستی : استان خراسان شمالی ، شهرستان بجنورد ، 17 شهریور جنوبی ، کوچه عصر 5 ، پلاک 40
شماره های تماس : 32424781-058 ، 32424784-058 ، 32424786-058
شماره نمابر : 32424683- 058
پست الکترونیک : info@nkhashayer.ir

کـل بازديد ها :
٩٧٩٩٢٨   نفر 
..:: انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است ::..