افزایش زوم زوم نرمال کاهش زوم
آخرین تاریخ بروز رسانی : ١٣٩٨/٠٥/٠١
نمایش خبر

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدرضا قلی پور اظهار داشت: یکی از دلایل این امر اجرای برنامه های این اداره در خصوص جایگزینی خوراک دام نوین به جای خوراک سنتی است. 
وی با اشاره به اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز در استان بیان کرد: با اجرای این طرح بیشتر دامداران عشایر از کنسانتره برای خوراک دام استفاده می کنند.
قلی پور افزود: پارسال 172 میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح پرواربندی دام به عشایر پرداخت شد که با روش های جدید و به کارگیری شیوه مناسب تغذیه، هزینه تولید 50 درصد کاهش یافت.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی گفت: همچنین دوره پرواربندی دام که در این استان حدود 120 روز بود اکنون به 75 روز کاهش یافته که این می تواند زمینه را برای چندین دوره پرواربندی آنان فراهم کند.
وی بر اجرای طرح بهره وری دام مولد عشایر نیز تاکید کرد و افزود: با اجرای این طرح دوقلوزایی و چندقلوزایی که هم اکنون 75 تا 80 درصد است به 120 درصد خواهد رسید.
مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی با اشاره به مشکل نبود برند برای تولیدات گوشت قرمز عشایر، گفت: 80 درصد دام پرواری عشایر این خطه در دیگر استان ها کشتار و وارد بازار می شود.
قلی پور اظهار داشت: گوشت تولیدی عشایر این استان کیفیت بسیار بالایی دارد اما به علت نداشتن برند، نبود صنایع بسته بندی و صنایع تبدیلی و تکمیلی، ارزش افزوده این محصول از استان خارج می شود.
وی افزود: خراسان شمالی توان پرواربندی 400 هزار راس دام را دارد که هم اکنون تنها 20 درصد از این میزان در استان ذبح و به بازار عرضه می شود.
مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی بر لزوم برندسازی تولیدات دامی عشایر استان تاکید و بیان کرد: به این منظور کشتارگاه دام صنعتی مرکز استان به شرکت های تعاونی عشایری واگذار می شود.

آدرس پستی : استان خراسان شمالی ، شهرستان بجنورد ، 17 شهریور جنوبی ، کوچه عصر 5 ، پلاک 40
شماره های تماس : 32424781-058 ، 32424784-058 ، 32424786-058
شماره نمابر : 32424683- 058
پست الکترونیک : info@nkhashayer.ir

کـل بازديد ها :
٦٧٦٨٢٤   نفر 
..:: انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است ::..