افزایش زوم زوم نرمال کاهش زوم
آخرین تاریخ بروز رسانی : ١٣٩٧/١٢/٢٢
نمایش خبر

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در شورای عشایری استان خراسان شمالی که با حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی این استان برگزار شد با بیان اینکه بانک‌ها در واگذاری تسهیلات کرامت عشایر را حفظ کنند، گفت: بانک‌ها در برخی موارد خیلی سخت گیری دارند در صورتی که باید کمک‌ حال عشایر باشند.

وی گفت: در حوزه رشد اقتصادی عشایر آنچه که مهم است توانمندسازی و فراهم‌کردن ابزارهای مورد نیاز است.

قندالی در خصوص مشکلات ارائه خدمات زیربنایی به عشایر در خراسان شمالی گفت: مشکل اصلی در حوزه واگذاری خدمات زیر بنایی، پراکندگی نامناسب عشایر است و در نقاطی به دلیل تراکم بالا مشکلاتی به وجود آمده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران واگذاری ایل‌ راه‌های عشایری را مطلقا ممنوع اعلام کرد و خاطرنشان کرد: دستگاه ها در حوزه فعالیت خود و اجرای پروژه باید از سازمان جهاد کشاورزی استعلام بگیرند تا در مسیر ایل راه‌ها نباشد.

وی اظهار داشت: در سال جاری برای رفع خسارت‌های ایجادشده عشایر تا 50 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با دوره بازگشت 5 ساله در کشور در نظر گرفته‌شده که به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

قندالی با بیان اینکه عشایر نگران تامین نهاده‌های دامی نباشند، اظهار کرد: در حال حاضر نهاده به اندازه کافی وجود دارد و نهاده به اندازه کافی و با قیمت مناسب در اختیار جامعه عشایری قرار می گیرد.

آدرس پستی : استان خراسان شمالی ، شهرستان بجنورد ، 17 شهریور جنوبی ، کوچه عصر 5 ، پلاک 40
شماره های تماس : 32259316-058 ، 32259315-058 ، 32259641-058
شماره نمابر : 32252770- 058
پست الکترونیک : info@nkhashayer.ir

کـل بازديد ها :
٥٨٤٥١٥   نفر 
..:: انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است ::..