افزایش زوم زوم نرمال کاهش زوم
آخرین تاریخ بروز رسانی : ١٤٠٢/٠٥/١٥
نمایش خبر

 بنابر گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر خراسان شمالی رضا روشن ضمیر روز شنبه  اظهار کرد: پیش از این توزیع آرد میان عشایر کوچروی شیروان در این شهرستان انجام می شد اما برای نخستین بار برای سهولت دریافت این محصول، توزیع این کالا در استان گلستان انجام می شود و ۹۱۰ خانوار عشایری مستقر در مراوه تپه، کلایه و گنبد از آن بهره مند شدند.

وی گفت: سرانه آرد دیگر عشایر ۱۲ کیلوگرم است و پیشنهاد کارشناسی ما این است که ماهانه به ازای هر نفر به ۲۰ کیلوگرم افزایش یابد.

مدیرکل امور عشایری خراسان شمالی تصریح کرد: هر خانواده عشایر استان ۴.۵ تا ۵.۵ نفر جمعیت را دارند و با توجه به اینکه قوت اصلی این مردم نان است، افزایش سهمیه آرد عشایر باید پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نیاز خانوار عشایر به آرد زیاد و حتی بسیار بیشتر از نیاز روستاییان به این محصول است، پیگیر هستیم تا مشکل برطرف شود.

خراسان شمالی بیش از پنج هزار خانوار عشایری با حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد. عشایر خراسان شمالی‌ ۷۰۰ هزار واحد دامی در اختیار دارند و ۹۰ درصد درآمد آنان وابسته به دام است و مابقی نیز از محل تولید صنایع دستی، جمع آوری گیاهان دارویی و زراعت و باغداری تامین می شود.

آدرس پستی : استان خراسان شمالی ، شهرستان بجنورد ، 17 شهریور جنوبی ، کوچه عصر 5 ، پلاک 40
شماره های تماس : 32424781-058 ، 32424784-058 ، 32424786-058
شماره نمابر : 32424683- 058
پست الکترونیک : info@nkhashayer.ir

کـل بازديد ها :
٩٧٩٩٢٨   نفر 
..:: انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است ::..